فهرست موضوعات:

نمودار قیمت ورق سیاه در برندهای مختلف

روند کلی قیمت ورق سیاه در شش ماه اول 1401

خبر قبلخبر بعد

نمودار قیمت ورق سیاه در نیمه اول 1401

ورق فولادی از دو روش سرد و یا گرم تولید می‌شوند که به ورق تولیدشده از نورد گرم ورق سیاه یا ورق گرم می‌گویند. پسوند سیاه به دلیل ظاهر مات این محصول بعد از تولید به آن اضافه می‌شود. ورق‌های St37، St52 رایج‌ترین ورق‌های سیاه به شمار می‌روند اما دقت کنید که در بازار ایران منظور از ورق سیاه همان ورق St37 است. گرید‌های 37 با عنوان ورق سیاه معمولی بیشتر در صنعت ساختمان و گرید‌ 52 به دلیل کربن و استحکام بالا و با عنوان ورق سیاه صنعتی در صنایع سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند. از عوامل تأثیرگذار بر قیمت ورق سیاه می‌توان به بورس کالا، میزان عرضه و تقاضا، نوسانات نرخ ارز و نرخ جهانی آهن و فولاد اشاره کرد. در ادامه به بررسی نمودار قیمت ورق های فولادی خواهیم پرداخت.

   

نمودار قیمت ورق سیاه در برندهای مختلف

در ایران قیمت ورق سیاه با توجه به برند تولیدکننده، نوع گرید و کاربرد با یکدیگر متفاوت است. بنابراین برای انتخاب برند ابتدا باید گرید موردنظر خود را شناخته و با توجه به آن برند ورق سیاه مناسب را انتخاب کنید. ضخامت این ورق‌های سیاه از 1.5 الی 100 میلی‌متر متفاوت است که ورق سیاه تا ضخامت‌های 80 میلی‌متر را در بازار به راحتی می‌توانید تهیه نمایید.

 

هم‌چنین ورق‌های سیاه در دو نوع شیت (فابریک) در ابعاد 2 × 6، 1.25 × 6 متر و 1.5 × 6 متر و ورق سیاه رول در عرض 1.25 و 1.5 متر و طول نامحدود در بازار موجود هستند. ورق‌های با ضخامت بالا به صورت شیت تولید می‌شوند. معمولاً نوع شیت (فابریک) نسبت به ورق برش خورده از رول، سطح باکیفیت‌تری داشته و به همین علت قیمت آن گران‌تر است. با کارخانه های تولید کننده ورق سیاه در این لینک آشنا شوید.

 

نمودار قیمت ورق سیاه 2 میل فولاد مبارکه

ورق‌های فولاد مبارکه جزو باکیفیت‌ترین ورق‌های بازار آهن و فولاد ایران به‌شمار می‌روند. از همین رو نمودار قیمت ورق فولاد مبارکه معیاری برای بازار ورق ایران به شمار می‌رود. البته این شرکت ورق سیاه با ضخامت بالای 15 میلی‌متر تولید نمی‌کند.

نمودار قیمت ورق 2 میل فولاد مبارکه در شش ماه نخست  

ورق سیاه با ضخامت 2 میل، از محصولات پرفروش در بازار است. با توجه به نمودار قیمت ورق سیاه 2 میل فولاد مبارکه، پس از ریزش تا کانال 18000 تومان، قیمت وارد کانال 20000 تومان شده و یک خط حمایتی در این نقطه تشکیل داده است.

قیکن ورق 2 میل فولاد مبارکه  

همان‌طورکه در نمودار قیمت ورق سیاه بالا مشاهده می‌کنید قیمت در نزدیکی خط روند مقاومت شش ماه قرار دارد. در صورت شکستن قیمت 21500 و تثبیت بالای آن می‌تواند مانند شش ماه پیش با یک جهش قیمتی روبرو شود.

 

نمودار قیمتی ورق سیاه 5 میل فولاد مبارکه

با توجه به قیمت ورق سیاه 5 فولاد مبارکه، قیمت در حمایت 20500 تومان قرار دارد و در صورت شکستن می‌تواند تا 19000 تومان کاهش یابد.

نمودار ورق 5 میل فولاد مبارکه  

نمودار ورق سیاه 8 میل فولاد مبارکه

ورق 8 میل فولاد مبارکه  

نمودار ورق سیاه 15 میل فولاد مبارکه

نمودار قیمت ورق 15 میلی متر فولاد مبارکه  

نمودار ورق سیاه 15 میل فولاد کاویان

نمودار ورق 15 میل کاویان  

همان‌طور که مشاهده می‌کنید قیمت ورق سیاه 15 فولاد کاویان در یک روند نزولی قرار دارد و در حال حاضر در کانال 20000 تومان قرار گرفته است.

 

نمودار قیمت ورق سیاه 20 میل فولاد کاویان

قیمت پس از طی یک روند نزولی در حال کف سازی درکانال قیمتی 22000 تومان است.

ورق 20 میل کاویان  

نمودار قیمت ورق سیاه 20 میل اکسین

نمودار قیمت ورق 20 میل اکسین

 

نمودار ورق سیاه 30 میل اکسین

تصمیم به خرید ورق سیاه در بهترین زمان ممکن، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها برای فعالان حوزه فولاد و صنعتگران است. نمودار قیمت ورق به فعالان بازار کمک می‌کند تا روند قیمت یک محصول را زیر نظر گرفته و با توجه به نحوه عملکرد قیمت، روند آتی قیمت را تا جای امکان پیش‌بینی کنند. چرا که برخی اتفاقات اخباری خارج از تحلیل بازار مانند نتیجه برجام نیز می‌تواند بر افزایش یا کاهش قیمت تأثیرگذار باشد.

ورق 30 میل اکسین  

"محصولات نورد گرم مانند ورق سیاه به دلیل ساده‌تر بودن فرایند و کیفیت و ضخامت پایین‌تر، ارزان‌تر هستند ولی به دلیل تنوع کاربرد، یکی از پرتقاضاترین محصولات فولادی به شمار می‌روند."

   

روند کلی قیمت ورق سیاه در شش ماه اول 1401

به طورکلی نمودار قیمت ورق سیاه شروع سال 1401 را با افزایش و جهش قیمت این محصول تا محدوده ۲6 الی 28 هزار تومان آغاز کرد و پس از نوسانات کوچکی و پس از گذشت 6 ماه و پایان فصل تابستان قیمت‌ها اصلاح کرده‌اند و مهرماه در کانال 20 الی 22 هزارتومان تثبیت شد. راهنمای خرید ورق فولادی برای انتخاب مناسب و تجربه یک خرید مقرون به صرفه مفید خواهد بود.

 

سؤالات متداول

1- ورق سیاه در چه ضخامت‌هایی عرضه می‌شود؟

نمودار قیمت ورق‌های سیاه 1.5 الی 100 میلی‌متر را می‌توانید در صفحه قیمت ببنید.

 

2- چرا نمودار قیمت ورق مهم است؟

نمودار قیمت می‌تواند الگوی حمایتی و مقاومتی بازار را به صورت تکنیکال در اختیار خریداران و فعالان حوزه فولاد قرار دهد تا براساس آن بهترین زمان برای خرید ورق سیاه را مشخص کنند.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{ "@type": "Question", "name": "ورق سیاه در چه ضخامت‌هایی عرضه می‌شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "نمودار قیمت ورق‌های سیاه 1.5 الی 100 میلی‌متر را می‌توانید در صفحه قیمت ببنید." } },{ "@type": "Question", "name": "چرا نمودار قیمت ورق مهم است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "نمودار قیمت می‌تواند الگوی حمایتی و مقاومتی بازار را به صورت تکنیکال در اختیار خریداران و فعالان حوزه فولاد قرار دهد تا براساس آن بهترین زمان برای خرید ورق سیاه را مشخص کنند." } }] }
برو به اول متن
دیدگاه کاربران
(۰دیدگاه)ارسال دیدگاه
    دیدگاه شما چیست؟ برای ما بنویسید
    آیا این موضوع را به دیگران پیشنهاد می دهید؟