فهرست موضوعات:

ورق آجدار پرسی

ورق آجدار فابریک

تفاوت ورق آجدار پرسی و فابریک

خبر قبلخبر بعد

تفاوت ورق آجدار پرسی و فابریک چیست ؟ کدام ورق بهتر است

ورق های آجدار که ورق هایی با طرح های خاص و الگوهایی منظم بر روی سطح خود هستند در کاربردهای مختلف نظیر پل عابر پیاده، محل اتصال اتاقک واگن های قطار در مترو، سکوهای مترو، پله های برقی و سطوح شیبدار مختلف مورد استفاده قرار می گیرند تا با ایجاد اصطکاک لازم، مانع از سر خوردن و لغزش بر روی این سطوح شوند.

 

ورق های آجدار فلزی در طرح های مختلف و نیز جنس های آلومینیومی، فولادی ، استیل و نیز همراه با پوشش گالوانیزه عرضه می شوند که تمام آنها مطابق با دو روش پرسی و فابریک تولید می شوند. در اینجا بررسی میکنیم تفاوت این دو محصول چیست و در نهایت ورق آجدار پرسی بهتر است یا فابریک؟

 

بررسی فرآیند تولید این ورق ها می تواند پاسخگوی این سواات متداول در حوزه استفاده و خرید انواع ورق های آجدار باشد. برای داشتن انتخابی مناسب و به صرفه، درک تفاوت های انواع ورق آجدار پرسی و فابریک می تواند دید روشنی به ما دهد.

 

ورق آجدار پرسی

ورق آجدار پرسی از طریق نورد گرم ورق های فولادی و یا استیل تولید می شود. بدین گونه که پس از اینکه ورق مورد نظر به ضخامت مطلوب و مورد نیاز رسید، با عبور ورق یاد شده از بین غلتک هایی شامل انواع طرح های شطرنجی، الماسی، قطره ای، لوزی و غیره، الگوهای منظمی بر روی این ورق ها ایجاد می شود که همان آج ها هستند. این آج ها می توانند به صورت طرح های دارای یک ردیف؛ دو ردیف و یا پنج ردیفه باشند.

 

همچنین، استفاده از سنبه زنی و یا دستگاه های مخصوص که الگوهای یاد شده را بر روی ورق های فلزی ایجاد کنند نیز متداول می باشد. برای شناخت تفاوت های ورق های تولید شده به روش نورد گرم و سرد مقایسه آنها را مطالعه کنید.

   

ورق آجدار فابریک

برخلاف ورق آجدار پرسی که توسط نورد و یا دستگاه هایی دارای طرح می شوند، اما در ورق آجدار فابریک، ورق اصلی بدون تغییر باقی مانده و در اینجا الگوهای مورد نظر به سطح ورق متصل می شوند. بنابراین هیچ گونه پستی و بلندی در ورق زیرین ایجاد نخواهد شد و ورق فلزی به صورت فابریک باقی خواهد ماند.

   

تفاوت ورق آجدار پرسی و فابریک

قبلا در مورد موضوع ورق آجدار چیست و انواع آن ها صحبت کرده ایم. توجه داشته باشید روش تولید فاکتور بسیار حیاتی در تعیین خواص و درنهایت قیمت یک محصول می باشد که در ورق های آجدار هم چنین موضوعی مطرح است. بنابراین تولید ورق های آجدار به روش پرسی و فابریک زمینه ساز ایجاد تفاوت هایی در این محصولات شده است که در قیمت ورق آجدار بسیار تاثیرگذار می باشد.

 

تفاوت در وزن

اولین تفاوت ورق های آجدار پرسی و فابریک، تفاون در وزن آنها می باشد. همانطور که پیش تر به آن اشاره شد، در تولید ورق آجدار پرسی، آج ها و یا الگوهای مورد نظر به ورق اصلی متصل می شوند اما در تولید ورق آجدار پرسی، الگوهای یاد شده از جنس همان ورق می باشند و در واقع هیچ عامل خارجی به ورق افزوده نشده است. در نتیجه، به سبب افزوده شدن آج ها در نوع فابریک، ورق آجدار فابریک دارای وزن بیشتری نسبت به ورق آجدار پرسی می باشد.

 

تفاوت در ظاهر

تولید ورق آجدار به روش پرسی که استفاده از نورد و یا دستگاه های مخصوص می باشد، سبب می شود تا طرح های نقش بسته بر روی ورق در یک سمت ورق برآمدگی و در سمت دیگر آن فرو رفتگی ایجاد کنند. بنابراین، هر دو طرف ورق های آجدار پرسی دارای نقش می باشد. اما ورق آجدار فابریک به دلیل اینکه توسط اتصال آج ها به یک ورق پایه ایجاد می شوند، دارای سطح کاملا صاف در طرف دیگر این ورق می باشند.

 

تفاوت در قیمت

قیمت یک محصول به فاکتورهای مختلفی بستگی داشته که جنس و مواد به کار رفته در تولید آن محصول، یکی از اصلی ترین این فاکتورها می باشد. در اینجا نیز اینکه ورق آجدار از چه جنسی است، تفاوت مشخص و واضحی در قیمت آنها ایجاد می کند اما روش تولید نیز می تواند به گونه ای بر روی قیمت ورق آجدار تاثیرگذار باشد.

 

قبلا گفته شد که ورق های آجداری که به روش فابریک تولید می شوند، دارای مقدار وزن بیشتری نسبت به ورق های آجدار پرسی هستند. وزن هم به نوبه خود به صورت مستقیم در محصولات فلزی تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین انتظار می رود که ورق های آجدار فابریک درارای قیمت بیشتری نسبت به ورق های آجدار پرسی باشند. این گفته برای وقتی صادق است که جنس ورق آجدار و نیز کیفیت تولید آن برابر باشد.

 

تفاوت در کاربرد

ورق های آجدار فابریک به دلیل وزن بیشتری که دارند، استحکام بالاتری را نیز ارائه می دهند و گذشته از آن، نقش و نگارهای روی آن دچار فرو رفتگی نمی شوند. به همین دلیل مناسب کاربردهایی نظیر سطوح شیبدار، سطوح پل عابر و نیز محل های جلوگیری از لغزش می باشند. اما ورق های آجدار پرسی به دلیل اینکه سبک تر هستند و نیز امکان له شدن برآمدگی های آنوجود دارد، بیشتر در کاربردهای تزئینی شامل طراحی داخلی و خارجی ساختمان ها و یا نمای وسایل و تجهیزات و نیز سطوحی که کمتر در تماس هستند به کار برده می شوند.
برو به اول متن
دیدگاه کاربران
(۰دیدگاه)ارسال دیدگاه
    دیدگاه شما چیست؟ برای ما بنویسید
    آیا این موضوع را به دیگران پیشنهاد می دهید؟