فیلتر ها

نبشی شکفته مشهد

نمایش قیمت با ارزش افزوده
فیلترها
نام محصولسایزطول شاخهمحل تحویلواحدضخامتقیمت(تومان)بروزرسانینمودار قیمت
نبشی 3 شکفته 6 متری ضخامت 336مشهدکیلوگرم3
۲۴,۷۷۸
1402/03/16
نبشی 4 شکفته 6 متری ضخامت 446مشهدکیلوگرم4
۲۴,۷۳۴
1402/03/16
نبشی 5 شکفته 6 متری ضخامت 556مشهدکیلوگرم5
۲۵,۰۲۷
1402/03/16
نبشی 6 شکفته 6 متری ضخامت 666مشهدکیلوگرم6
۲۴,۶۵۹
1402/03/16
نبشی 8 شکفته 6 متری ضخامت 886مشهدکیلوگرم8
۲۴,۷۰۷
1402/03/16
نبشی 10 شکفته 6 متری ضخامت 10106مشهدکیلوگرم10
۲۴,۷۳۳
1402/03/16
نبشی شکفته مشهد

قیمت نبشی مشهد به دلیل کیفیت بسیار خوبی که دارد، مقرون‌به‌صرفه بوده و با توجه به کیفیت مطلوبی که دارد یکی از بهترین محصولات نبشی موجود در بازار ایران است. نبشی‌های فولادی در دو نوع فابریک و پرسی و در حالت‌های بال مساوی و بال نامساوی تولید می‌شوند که هر یک خواص منحصربه‌فرد خود را داراست. نبشی شکفته مشهد از نوع فابریک و بال مساوی بوده که کیفیت و خواص مطلوب‌تری نسبت به نوع پرسی دارد. این محصول در بازار تحت عنوان نبشی شکفته مشهد شناخته شده است.

قیمت نبشی شکفته مشهد

 

قیمت روز نبشی شکفته مشهد

قیمت روز نبشی شکفته مشهد به عوامل متعددی بستگی داشته که برخی از آن‌ها مستقیماً به این محصول مربوط شده اما برخی دیگر عوامل غیرمستقیم بوده و ممکن است تأثیر آن‌ها را به طور واضح بر قیمت روز نبشی نبینیم اما این عوامل بیشترین نقش را در تعیین قیمت این محصول دارند.

عواملی که به طور مستقیم و غیرمستقیم بر قیمت روز نبشی مشهد تأثیرگذار هستند عبارت‌اند از:

• قیمت روز شمش فولادی
• قیمت روز ورق فولادی
• نوسانات نرخ ارز و دلار
• روش تولید نبشی
• میزان عرضه و تقاضا
• خواص و مشخصات نبشی
• کیفیت مواد اولیه مورد استفاده
• سایز و وزن نبشی

 

نبشی‌های فابریک به طور مستقیم از شمش فولادی تولید می‌شوند و نبشی‌های پرسی حاصل پرس ورق فولادی هستند. به همین دلیل قیمت شمش و ورق به طور مستقیم بر قیمت تمام‌شده نبشی تأثیر می‌گذارد. به دلیل اینکه نبشی شکفته مشهد از نوع فابریک است، تغییرات قیمت شمش بر قیمت این محصول بیشترین اثر را دارد.

 

تولید نبشی شکفته به روش فابریک سبب می‌شود که قیمت آن مناسب باشد. چراکه تولید نبشی به روش فابریک شامل انجام فرآیند نورد گرم بر روی شمش فولادی است و از این طریق مقداری کیفیت سطحی نبشی حاصل افت می‌کند. دلیل این امر به دمای بالای فرآیند نورد گرم که بالای دمای تبلور مجدد فولاد است، مربوط می‌شود. در چنین دمایی، در سطح فولاد پوسته‌های اکسیدی تشکیل شده و مقداری از کیفیت سطحی کاسته می‌شود. به همین دلیل قیمت نبشی شکفته مناسب بوده و کیفیت سطحی آن نیز قابل قبول است. سپس این شمش‌های حرارت دهی شده وارد خط نورد گرم می‌شوند و با عبور از بین غلتک‌های عمود بر هم، به صورت ورق درمی‌آیند. در انتها با عبور این ورق‌ها از بین یک سری قالب‌های مخصوص، شکل نهایی نبشی فولادی حاصل می‌شود.

 

 

مشخصات نبشی شکفته مشهد

محصولات نبشی گروه صنعتی شکفته مشهد از فولاد کم کربن و از نوع بال مساوی و فابریک هستند. نبشی‌های شکفته دارای طول 6 و 12 متر بوده و در سایزهای 2.5، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9 و 10 تولید می‌شوند. با افزایش سایز نبشی، قیمت نبشی مشهد نیز افزایش یافته و استحکام و وزن آن نیز بیشتر خواهد شد.

 

وزن نبشی مشهد

همچون دیگر مقاطع فولادی، قیمت نبشی نیز تابع وزن آن است. وزن هم بر اساس سایز، ضخامت و طول بال نبشی تغییر می‌کند. بنابراین، برای محاسبه وزن نبشی مشهد، اطلاع از این مشخصات ساختاری نبشی ضروری است. پس از مشخص شدن موارد یادشده، کافی است تا این مقادیر عددی را در فرمول محاسبه وزن نبشی قرار داده تا مقدار وزن نبشی شکفته به دست آید.

 1000 ÷ (چگالی × طول شاخه × ضخامت × طول بال × 2) = وزن نبشی بال مساوی

 

استفاده از فرمول محاسبه وزن نبشی اغلب مشکل و همراه با خطا است. به همین دلیل برای محاسبه وزن نبشی مشهد، پیشنهاد می‌شود که از جدول وزن نبشی مشهد استفاده شود. این جدول، وزن نبشی شکفته را بر اساس سایز و طول استاندارد آن‌ها مشخص می‌کند. در جدول زیر وزن نبشی شکفته در سایزهای پرکاربرد آورده شده است.

قیمت نبشی مشهد

 

سؤالات متداول

1- قیمت نبشی شکفته مشهد در بازار چقدر است؟

قیمت نبشی مشهد به دلیل تولید به روش فابریک بر اساس قیمت شمش فولادی، نوسانات نرخ ارز، میزان عرضه و تقاضا و غیره تعیین می‌شود.

 

2- نبشی شکفته مشهد در چه سایزهایی تولید می‌شود؟

نبشی مشهد در سایزهای 2.5، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9 و 10 در بازار موجود است.

 

3- وزن نبشی مشهد چقدر است؟

وزن نبشی شکفته بر اساس سایز و ضخامت نبشی متفاوت بوده و برای اطلاع از این مورد به جدول وزن نبشی شکفته مراجعه نمایید.