فیلتر ها

نبشی اصفهان

نمایش قیمت با ارزش افزوده
فیلترها
نام محصولسایزطول شاخهمحل تحویلواحدضخامتقیمت(تومان)بروزرسانینمودار قیمت
نبشی 4 اصفهان 6 متری ضخامت 346اصفهانکیلوگرم3
۲۷,۲۴۷
1402/03/17
نبشی 5 اصفهان 6 متری ضخامت 456اصفهانکیلوگرم4
۲۵,۸۷۱
1402/03/17
نبشی 4 اصفهان 6 متری ضخامت 446اصفهانکیلوگرم4
۲۵,۸۷۱
1402/03/17
نبشی 5 اصفهان 6 متری ضخامت 556اصفهانکیلوگرم5
۲۵,۸۷۱
1402/03/17
نبشی 6 اصفهان 6 متری ضخامت 666اصفهانکیلوگرم6
۲۵,۸۷۱
1402/03/17
نبشی 8 اصفهان 6 متری ضخامت 886اصفهانکیلوگرم8
۲۵,۸۷۱
1402/03/17
نبشی 10 اصفهان 6 متری ضخامت 10106اصفهانکیلوگرم10
۲۵,۸۷۱
1402/03/17
نبشی اصفهان

محصولات کارخانه ذوب آهن اصفهان به دلیل اعتبار برند و کیفیت مطلوبی که دارند نزد همه خریداران شناخته شده و محبوب هستند. قیمت نبشی اصفهان نیز به دلیل کیفیت و اصالت برند این مجموعه در بین بهترین نبشی‌های موجود در بازار ایران مقرون‌به‌صرفه بوده و دارای ارزش خرید بالایی است.

نبشی‌های فولادی در دو نوع فابریک و پرسی و در حالت‌های بال مساوی و بال نامساوی تولید می‌شوند که هر یک خواص منحصربه‌فرد خود را داراست. نبشی اصفهان از نوع فابریک و بال مساوی بوده که کیفیت و خواص مطلوب‌تری نسبت به نوع پرسی دارد. نبشی اصفهان بر اساس استانداردهای ISIRI 13968-1 و DIN EN 10056/1,2 تولید می‌شود و شامل سایزهای 40 تا 150 میلی‌متر است.

قیمت نبشی ذوب آهن اصفهان

 

قیمت روز نبشی اصفهان

قیمت روز نبشی اصفهان به عوامل متعددی بستگی داشته که برخی از آن‌ها مستقیماً به این محصول مربوط شده اما برخی دیگر عوامل غیرمستقیم بوده و ممکن است تأثیر آن‌ها را به طور واضح بر قیمت روز نبشی نبینیم اما این عوامل بیشترین نقش را در تعیین قیمت این محصول دارند.

 

عواملی که به طور مستقیم و غیرمستقیم بر قیمت روز نبشی اصفهان تأثیرگذار هستند عبارت‌اند از:

• قیمت روز شمش فولادی
• قیمت روز ورق فولادی
• نوسانات نرخ ارز و دلار
• روش تولید نبشی
• میزان عرضه و تقاضا
• خواص و مشخصات نبشی
• کیفیت مواد اولیه مورد استفاده
• سایز و وزن نبشی

 

نبشی‌های فابریک به طور مستقیم از شمش فولادی تولید می‌شوند و نبشی‌های پرسی حاصل پرس ورق فولادی هستند. به همین دلیل قیمت شمش و ورق به طور مستقیم بر قیمت تمام‌شده نبشی تأثیر می‌گذارد. به دلیل اینکه نبشی اصفهان از نوع فابریک است، تغییرات قیمت شمش بر قیمت این محصول بیشترین اثر را دارد. نبشی‌های اصفهان از جنس فولاد کم کربن با مقدار کربن بین 0.35 تا 0.47 و شامل گریدهای St33، St37، St44 و St52 هستند که به روش‌هایی همچون نیمه آرام، آرام و کاملاً آرام اکسیژن زدایی شده‌اند.

 

تولید نبشی به روش فابریک سبب می‌شود که قیمت آن مناسب باشد. چراکه تولید نبشی به روش فابریک شامل انجام فرآیند نورد گرم بر روی شمش فولادی است و از این طریق مقداری کیفیت سطحی نبشی حاصل افت می‌کند. دلیل این امر به دمای بالای فرآیند نورد گرم که بالای دمای تبلور مجدد فولاد است، مربوط می‌شود. در چنین دمایی، در سطح فولاد پوسته‌های اکسیدی تشکیل شده و مقداری از کیفیت سطحی کاسته می‌شود. به همین دلیل قیمت نبشی مناسب بوده و کیفیت سطحی آن نیز قابل قبول است. سپس این شمش‌های حرارت دهی شده وارد خط نورد گرم می‌شوند و با عبور از بین غلتک‌های عمود بر هم، به صورت ورق درمی‌آیند. در انتها با عبور این ورق‌ها از بین یک سری قالب‌های مخصوص، شکل نهایی نبشی فولادی حاصل می‌شود.

 

 

مشخصات نبشی اصفهان

محصولات نبشی اصفهان از فولاد کم کربن و از نوع بال مساوی و فابریک هستند که دارای طول 6 متر بوده و در سایزهای 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10 و 15 تولید می‌شوند. با افزایش سایز نبشی، قیمت نبشی اصفهان نیز افزایش یافته و استحکام و وزن آن نیز بیشتر خواهد شد. البته میزان استحکام نبشی به جنس فولاد پایه نیز بستگی دارد. نبشی St52 اصفهان با حداقل تنش تسلیم 355 مگاپاسکال و مقاومت کششی 510 تا 680 مگاپاسکال بیشترین استحکام را در بین گریدهای محصولات این مجموعه دارد.

 

وزن نبشی اصفهان

همچون دیگر مقاطع فولادی، قیمت نبشی نیز تابع وزن آن است. وزن هم بر اساس سایز، ضخامت و طول بال نبشی تغییر می‌کند. بنابراین، برای محاسبه وزن نبشی اصفهان، اطلاع از این مشخصات ساختاری نبشی ضروری است. پس از مشخص شدن موارد یادشده، کافی است تا این مقادیر عددی را در فرمول محاسبه وزن نبشی قرار داده تا مقدار وزن نبشی به دست آید.

 

 1000 ÷ (چگالی × طول شاخه × ضخامت × طول بال × 2) = وزن نبشی بال مساوی

 

استفاده از فرمول محاسبه وزن نبشی اغلب مشکل و همراه با خطا است. به همین دلیل برای محاسبه وزن نبشی اصفهان، پیشنهاد می‌شود که از جدول وزن نبشی اصفهان استفاده شود. این جدول، وزن نبشی را بر اساس سایز و طول استاندارد آن‌ها مشخص می‌کند. در جدول زیر وزن نبشی در سایزهای پرکاربرد آورده شده است.

قیمت نبشی ذوب آهن

 

سؤالات متداول

1- قیمت نبشی اصفهان در بازار چقدر است؟

قیمت نبشی اصفهان به دلیل تولید به روش فابریک بر اساس قیمت شمش فولادی، نوسانات نرخ ارز، میزان عرضه و تقاضا و غیره تعیین می‌شود.

 

2- نبشی اصفهان در چه سایزهایی تولید می‌شود؟

نبشی اصفهان در سایزهای 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10 و 15 در بازار موجود است.

 

3- وزن نبشی اصفهان چقدر است؟

وزن نبشی بر اساس سایز و ضخامت نبشی متفاوت بوده و برای اطلاع از این مورد به جدول وزن نبشی مراجعه نمایید.