فهرست موضوعات:

تاریخچه شرکت فولاد اکسین خوزستان

با کیفیت ترین کارخانه های تولید ورق داخل

فرآیندهای تولید ورق در شرکت اکسین

محصولات تولیدی کارخانه فولاد اکسین خوزستان

استانداردهای محصولات تولیدی کارخانه اکسین

رابطه شرکت فولاد اکسین با دانشگاه

در نهایت : مرور رزومه شرکت فولاد اکسین خوزستان

خبر قبلخبر بعد

شرکت فولاد اکسین خوزستان معرفی کامل شرکت و محصولات تولیدی آن

ورق های آهنی و فولادی به دلیل کاربردهای فراوان در صنایعی نظیر خودروسازی، کشتی سازی، ساخت مخازن ذخیره و مخازن تحت فشار، ساخت انواع لوله ها و صنایع ساختمان سازی، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. کارخانه های متعددی در کشور در زمینه تولید انواع ورق های فولادی فعال بوده که یکی از آنها، شرکت فولاد اکسین خوزستان می باشد.

 

در این مقاله از جنبه های مختلفی نظیر بررسی تاریخچه شرکت، معرفی محصولات و استانداردهای ساخت آنها، رزومه شرکت، ارتباط بین فولاد اکسین و دانشگاه و غیره، به معرفی کارخانه فولاد اکسین خوزستان به عنوان بهترین کارخانه تولید کننده ورق آهن در ایران پرداخته خواهد شد. جهت تهیه ورق این کارخانه یا سایر کارخانه ها میتوانید قیمت ورق را مشاهده و سپس اقدام کنید.

 

تاریخچه شرکت فولاد اکسین خوزستان

شرکت فولاد اکسین خوزستان با شماره ثبت 248247 و شناسه ملی 10102888400، در استان خوزستان، شهر اهواز، کیلومتر 10 جاده بندر امام خمینی واقع شده است. این شرکت با هدف تامین نیاز صنایع گوناگون به ورق های عریض فولادی و عملیات حرارتی همچون نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع دریایی و ماشین سازی و رفع نیاز محصولات استراتژیک صنعت کشور در سال ۱۳۸۴ به ثبت رسید.

 

این شرکت در سال ۱۳۸۸ با بهره گیری از تکنولوژی های به روز و کارآمد، تولید انبوه خود را آغاز کرده است و امروزه با تولید محصولات خاص در زمینه ورق های عریض و خواص مورد نظر مشتریان، با کیفیت ترین کارخانه تولید کننده ورق آهن در ایران شناخته می شود.

 

ظرفیت اسمی تولید ورق درشرکت فولاد اکسین خوزستان سالیانه 1050 هزار تن می باشد که حدود 210 هزار تن از این محصولات، قابلیت انجام عملیات حرارتی را دارا می باشند. مواد اولیه مصرفی در این شرکت، تختال (اسلب) فولادی می باشد که از کارخانجات فولادسازی با ریخته گری مداوم تامین می شود. ابعاد این تختال فولادی به صورت 110 تا 130 میلی متر در ضخامت، 1200 تا 2200 میلی متر در عرض و 3000 تا 4500 میلی متر در طول می باشد.

  شرکت فولاد اکسین خوزستان ، تولید کننده ورق فولادی    

با کیفیت ترین کارخانه های تولید ورق داخل

اکسین اهواز ، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، کارخانه فولاد گیلان و شرکت فولاد کاویان اهواز جز با کیفتترین کارخانه تولید ورق در داخل کشور قرار می گیرد و وظیفه تولید بخش اعظمی از نیاز کشور به ورق های فولادی را بر عهده دارند.

 

لازم به ذکر است خط تولید استاندارد، کیفیت بالای ورق های فولادی تولید شده، ارتباط موثر با دانشگاه و نیز مشتریان و بهبود مستمر کیفیت کار گروهی و محصولات تولیدی سبب شده تا کارخانه فولاد اکسین خوزستان از بهترین تولید کننده ورق فولادی در ایران شناخته شده باشد.

  با کیفت ترین کارخانه های تولید کننده ورق داخل  

مراحل تولید ورق عریض در شرکت اکسین

ورق های با عرض بالا در کارخانه اکسین خوزستان در طی 6 مرحله اساسی تولید می شوند:

1- پیش گرم کردن تختال فولادی: در کوره های پیش گرم، تختال تا دمای مورد نیاز نورد که حدود 1200درجه سانتی گراد می باشد گرم شده و پس از همگن شدن ساختار متالورژیکی و حل شدن عناصر آلیاژی، از کوره خارج می شود.

 

2- عملیات نورد: عملیات نورد گرم ورق های عریض در سه مرحله شامل پوسته زدایی توسط پاشش آب با فشار bar225 بر روی تختال، نورد گرم توسط یک قفسه چهار غلتکه به صورت رفت و برگشتی و موج گیری در حالت گرم با عبور ورق از دستگاه موج گیر گرم انجام می شود. سپس ورق تولید شده جهت خنک کاری به سالن بستر های خنک کننده هدایت می شود.

 

3- بازرسی ورق: بازرسی از ورق های عریض در دو مرحله انجام می شود که شامل بازرسی چشمی (VT) دو طرف ورق با چشم غیر مسلح و شناسایی عیوب احتمالی و گزارش آنها و نیز آزمون فراصوتی (UT) با عبور ورق از زیر دستگاه UT می باشد که کلیه عیوب داخلی ورق با تعیین اندازه و محل دقیق آنها مشخص می شوند. نتایج این بازرسی برای مراحل برشکاری ورق اهمیت زیادی دارد.

 

4- برشکاری ورق: به منظور برشکاری ورق در ابعاد مورد نظر مشتریان، از سه نوع قیچی شامل قیچی لبه زن برای برش لبه های ورق، قیچی برش طولی برای کاهش عرض ورق نهایی و قیچی تقسیم کن یا برش عرضی برای برش سر و ته ورق و نیز برش نمونه ها جهت انجام تست های آزمایشگاهی استفاده می شود.

 

5- عملیات حرارتی: شامل عملیات حرارتی کوئنچ و تمپر و عملیات نرماله کردن بر روی ورق های فولادی می باشد.

 

6- بسته بندی محصول: شامل توزین، ثبت اطلاعات مورد نیاز مشتری بر روی ورق ها، بسته بندی و تسمه زنی، چسباندن برچسب مشخصات و انتقال به انبار محصولات می باشد.

   

فرآیندهای تولید ورق در شرکت اکسین

نورد ترمومکانیکال: ریزساختار حاصل از نورد ترمومکانیکال بسیار یکنواخت و ریزدانه می باشد که به وسیله آن می توان فولادهایی با استحکام بالا و شکل پذیری مناسب تولید کرد.

این روش مزایایی از جمله فرم پذیری مناسب، جوش پذیری خوب به دلیل کربن معادل پایین، خواص مکانیکی عالی و دستیابی به خواص مشابه با فولاد نرماله شده (بدون عملیات حرارتی و با فرآیند تولید کوتاه تر) را به دست می دهد.

 

نرمالایزینگ: این فرآیند شامل حرارت دادن فولاد تا منطقه آستنیته و خنک کاری آرام در هوا می باشد. مزایای این روش شامل دستیابی به ریزساختار همگن و ریزدانه، کاهش تنش های پسماند نورد و کاهش تشکیل banding می باشد.

 

کوئنچ و تمپر: این فرآیند شامل نورد معمولی فولاد و سپس حرارت دادن آن تا دمای آستنیته و خنک کاری سریع آن تا دمای محیط می باشد. پس از آن فولاد کوئنچ شده در دمای حدود 600 درجه سانتی گراد تمپر شده تا از تشکیل مارتنزیت های ترد و شکنندگی جلوگیری شود.

این روش مزایایی ازجمله افزایش سختی فولاد، افزایش مقا.مت به سایش، بهبود تافنس، افزایش مقاومت به ضربه و کاهش احتمال ترک خوردن را در پی دارد.

   

محصولات تولیدی کارخانه فولاد اکسین خوزستان

فعالیت اصلی شرکت فولاد اکسین خوزستان، تولید انواع ورق های فولادی تا عرض 5/4 متر، با ضخامت های مختلف و استحکام بالا می باشد که در مصارف گوناگونی همچون لوله های انتقال نفت و گاز با قطر بالا، مخازن تحت فشار و مخازن بزرگ دخیره میعانات نفتی و شیمیایی، صنایع کشتی سازی، دیگ های بخار صنعتی و نیروگاهی، سازه های بزرگ فلزی و پل سازی مورد استفاده قرار می گیرند. استحکام کششی این ورق ها پس از عملیات حرارتی می تواند تا 1200 نیوتن بر میلی متر مربع و تنش تسلیم آنها تا 1000 نیوتن بر میلی متر مربع افزایش یابد.

 

ورق های فولادی خطوط انتقال نفت و گاز

کاربرد: خطوط انتقال نفت، گاز و آب و نیز لوله های حفاری

 

ویژگی ها: دارای مقادیر کم از کربن، گوگرد و فسفر؛ فولاد تمیز (Clean Steel) و عاری از ناخالصی ها؛ فولادهایی میکروآلیاژ حاوی وانادیم، تیتانیم و نیوبیم؛ نورد ترمومکانیکال؛ جوش پذیری مناسب

 

خواص مکانیکی: استحکام بالا و تافنس مناسب در دمای پایین؛ مقاوم به خوردگی و تست های HIC و SSCC؛ مقادیر مناسب تست DBTT

 

شرایط تحویل: نورد شده و یا نورد ترمومکانیکال شده

 

برخی محصولات این گروه از ورق: API5L X60؛ API5L X65؛ API5L X70

  ورق های فولادی خطوط انتقال نفت و گاز  

ورق های فولادی جهت کشتی سازی

کاربرد: کشتی ها؛ سازه های دریایی؛ یدک کش ها و تانکر ها

 

ویژگی ها: فولاد تمیز با مقادیر کم کربن و سولفور؛ فولاد با مقادیری از مس و نیکل؛ مقاوم به خوردگی محیطی؛ فولادهایی میکروآلیاژ حاوی وانادیم، تیتانیم و نیوبیم؛ نرماله شده در کوره عملیات حرارتی

 

خواص مکانیکی: استحکام بالا؛ تافنس مناسب در دمای پایین؛ مقاوم به خوردگی؛ مقاوم به خستگی و بارهای سیکلی؛ جوش پذیری مناسب

 

شرایط تحویل: نورد شده؛ نورد ترمومکانیکال شده؛ نورد نرمالایزینگ؛ نورد شده در کوره عملیات حرارتی

 

برخی محصولات این گروه از ورق: Grade A

ورق های فولادی جهت کشتی سازی  

ورق های فولادی مخازن تحت فشار

کاربرد: بویلر ها؛ مخازن تحت فشار؛ پالایشگاه ها؛ مبدل های حرارتی؛ نیروگاه ها

 

ویژگی ها: فولاد تمیز با مقادیر کم سولفور و فسفر؛ فولادهایی میکروآلیاژ حاوی وانادیم، تیتانیم و نیوبیم؛ نورد ترمومکانیکال؛ نرماله شده در کوره عملیات حرارتی

 

خواص مکانیکی: استحکام بالا؛ تافنس مناسب در دمای پایین؛ مقاوم به خزش؛ مقاوم به خوردگی و تست های HIC و SSCC

 

شرایط تحویل: نورد شده؛ نورد ترمومکانیکال شده؛ نورد نرمالایزینگ؛ نورد شده در کوره عملیات حرارتی؛ کوئنچ و تمپر شده

 

برخی محصولات این گروه از ورق: A516 Grade 70؛ A573 Grade 70؛ ASTM A285؛ P355 NL2؛ P460 NL1

 

ورق های فولادی ساختمانی

کاربرد: سازه های ساختمانی؛ پل ها؛ سد ها؛ نیروگاه ها؛ برج ها

 

ویژگی ها: فولاد تمیز با مقادیر کم سولفور و فسفر؛ فولادهایی میکروآلیاژ حاوی وانادیم، تیتانیم و نیوبیم؛ نورد ترمومکانیکال؛ نرماله شده در کوره عملیات حرارتی

 

خواص مکانیکی: استحکام بالا؛ تافنس مناسب ؛ مقاوم به خوردگی؛ جوش پذیری مناسب

 

شرایط تحویل: نورد شده؛ نورد ترمومکانیکال شده؛ نورد نرمالایزینگ؛ نورد شده در کوره عملیات حرارتی

 

برخی محصولات این گروه از ورق: A517 Grade B؛ A283 Grade C؛ ASTM A36؛ ASTM A285؛ S235، S185؛ S355؛ S275

  ورق های فولادی ساختمانی  

ورق های فولادی مقاوم به سایش و با استحکام تسلیم بالا (کوئنچ و تمپر شده)

کاربرد: معادن؛ ماشین آلات؛ صنعت سیمان؛ لودر ها؛ مخزن CNG خودرو های سواری

 

ویژگی ها: فولاد تمیز با مقادیر کم سولفور و فسفر؛ فولادهایی میکروآلیاژ حاوی نیکل، مولیبدن، کروم؛ فولاد کوئنچ و تمپر شده

 

خواص مکانیکی: استحکام بالا؛ سختی بالا؛ مقاوم به سایش؛ تافنس مناسب؛ جوش پذیری مناسب

 

شرایط تحویل: نورد ترمومکانیکال شده؛ نورد شده در کوره عملیات حرارتی؛ کوئنچ و تمپر شده

 

برخی محصولات این گروه از ورق: 34CrMo4؛ A517 Grade B؛ A283 Grade C؛ A516 Grade 70؛ Grade A؛ API5L X60؛ API5L X65؛ API5L X70

  کاربرد ورق های فولادی مقاوم به سایش و استحکام بالا در ماشین آلات  

استانداردهای محصولات تولیدی کارخانه اکسین

شرکت فولاد اکسین خوزستان به منظور ایجاد محیطی ایمن و سالم برای همکاران و ذینفعان و نیز حفظ و صیانت از محیط زیست، از استقرار سیستم مدیریت کیفیت مطابق با ISO 9001، کیفیت ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ISO/TS 29001، محیط زیست ISO 14001 و ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001 بهره می برد.

محصولات این کارخانه نیز مطابق با استاندارد های خاص هر قطعه و کاربرد آن ساخته می شوند که به شرح زیر می باشند:

 

استاندارد ورق های فولادی خطوط انتقال نفت و گاز

استاندارد ورق های فولادی خطوط انتقال نفت و گاز    

استاندارد ورق های فولادی جهت کشتی سازی

استاندارد ورق های فولادی مورد استفاده در کشتی سازی  

استاندارد ورق های فولادی مخازن تحت فشار

استاندارد ورق های فولادی مخازن تحت فشار  

استاندارد ورق های فولادی ساختمانی

استاندارد ورق های فولادی ساختمانی  

استاندارد ورق های فولادی مقاوم به سایش و با استحکام تسلیم بالا

استاندارد ورق های فولادی مقاوم به سایش و استحکام بالا    

رابطه شرکت فولاد اکسین با دانشگاه

به منظور ایجاد زیرساخت های مناسب جهت رشد فرهنگ پژوهش در سازمان، پرورش پژوهشگران کارآمد و اجرای طرح های پژوهشی در راستای رفع نیازهای علمی و فنی مورد نیاز سازمان، چند سالی است که شاهد رابطه مناسب بین صنعت و دانشگاه هستیم.

 

در واقع می توان گفت یکی از ارکان اساسی برای رسیدن به جایگاه واقعی در شرکت اکسین فولاد خوزستان، تحقیق و پژوهش توسط دانشگاه، مخصوصا دانشگاه چمران اهواز می باشد که با به کارگیری دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در مرکز تحقیقات و توسعه (R&D)، نقش مهمی را در موفقیت و تعالی این شرکت داشته است.

 

لازم به ذکر است که مرکز تحقیقات و توسعه فولاد اکسین خوزستان برای به کارگیری دانش آموختگان مرتبط با صنعت فولاد در اردیبهشت ماه 97 افتتاح گردیده است. فعالیت های واحد تحقیق و توسعه در سه حوزه شامل "پژوهش و فناوری"، "نظام مشارکتی پیشنهاد ها" و "مدیریت دانش محور" متمرکز است.

   

در نهایت : مرور رزومه شرکت فولاد اکسین خوزستان

استان خوزستان از گذشته تا کنون نقش مهمی را در تامین محصولات فولادی کشور داشته است. شرکت فولاد خوزستان و فولاد اکسین خوزستان، دو شرکت اصلی و مهم در تامین فولاد کشور بوده که فولاد خوزستان با سابقه 30 ساله، قدمتی طولانی تر دارد. اما فولاد اکسین خوزستان در سال 1384 تاسیس شده و نصب کارخانه به مدت 3 سال و تا سال 1387 به طول انجامید.

 

در سال 1388 شاهد راه اندازی و شروع به کار کارخانه فولاد اکسین خوزستان بودیم که در سال 1389 محصولات این شرکت به تولید انبوه رسیدند. عبور از مرز تولید 300 هزار تن با استقرار نظام های مدیریتی در سال 1390 به وقوع پیوسته و در سال 1391، تولیدات انبوه این کارخانه از مرز 600 هزار تن نیز گذشته است. در سال 1392 و با راه اندازی کوره های عملیات حرارتی و تولید محصولات خاص، تولیدات ای کارخانه از مرز تولید ۶۵۰ هزار تن نیز گذشت.

 

سرانجام نیز این شرکت در راستای پیشرفت و ترقی های خود در سال 1393 و از سوی اداره استاندارد ایران به عنوان شرکت برتر فولاد سازی در کشور انتخاب شد. این در حالی بود که تولیدات روزانه این شرکت از مرز 5000 تن و تولیدات ماهانه آن از مرز 83000 تن گذشته بود. چشم انداز و افق 4 ساله شرکت فولاد اکسین خوزستان، نشان از افزایش تولید تا سال 1404 به میزان بالغ بر 1050 هزار تن از انواع محصولات فولادی با ارزش افزوده بالاتر می دهد.

برو به اول متن
دیدگاه کاربران
(۰دیدگاه)ارسال دیدگاه
    دیدگاه شما چیست؟ برای ما بنویسید
    آیا این موضوع را به دیگران پیشنهاد می دهید؟