فهرست موضوعات:

پوشش دهی

نمونه ای از ساختار محصولات ورق رنگی:

بررسی فرآیند پوشش دهی ورق رنگی

فرآیند خطی پوشش دهی رنگی شامل نورد سرد و پوشش دهی کویل های فولادی می شود. خط پوشش دهی رنگی مداوم با باز کردن کویل برای پوشش دهی و اتصال مکانیکی نوار ورق به انتهای کویل قبلی می باشد. به دلیل مداوم بودن عملیات، خط شامل دو دستگاه جمع آوری کننده نوار ورق می باشد (اسکیت) که تامین کننده ی نوار ورق برای پوشش دهی در مسیر پروسه می باشد.

 

در بخش پیش از عملیات شیمیایی، سطح نوار ورق شسته شده و لایه روکش شده در چهار مرحله به نوار ورق اضافه می شود. لایه روکش شده مقاومت در برابر خوردگی محصول و کشش سطحی بتونه را بهبود می بخشد. خط تولید شامل دو دستگاه پوشش دهنده می باشد که اولین دستگاه ماده بتونه را بر روی هردو طرف نوار ورق اضافه کرده و دومین دستگاه روکش بالایی و زیرین را به نوار ورق اضافه می کند. بعد از دستگاه پوشش دهنده فر های گرما دهنده قرار دارند که روکش های رنگی بوسیله ی هوای داغ ضخامت آن های سخت تر می شود.

 

پوشش دهی

در بخش بعدی نوار ورق های رنگی در آب کوئنچ می شوند. اگر لمینت به عنوان روکش بالایی مورد استفاده قرار گرفته باشد، آخرین دستگاه روکش کننده، چسب را که در فر موجود است به سطح ورق اضافه می کند. پرده روکش لمینت به محض این که از فر خارج شد بوسیله یک رول پرس می شود.یک نوار محافظ ممکن است برای روکش دهی نیز استفاده شود که روکش را از آسیب دیدن و لکه دار شدن در حین فرآیند بعدی (تحویل محصول) حفظ می کند. قبل از کویل کردن، سطوح ورق ها از لحاظ ظاهری چک می شود. نمونه ای از برش ورق ها دستخوش کنترل کیفیت در لابراتوار خط تولید روکش دهی رنگی می شود:

 

فرآیند روکش دهی ورق های رنگی

   

نمونه ای از ساختار محصولات ورق رنگی:

 

نمونه ای ساختار محصولات ورق رنگی

 

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای فولاد ایرانیان

 
برو به اول متن
دیدگاه کاربران
(۰دیدگاه)ارسال دیدگاه
    دیدگاه شما چیست؟ برای ما بنویسید
    آیا این موضوع را به دیگران پیشنهاد می دهید؟