نبشی ها و کاربرد های آن


1397/12/18 

 

نبشی‌های فولادی  و ضد زنگ انواع مختلفی دارند که هرکدام از آن ها ویژگی های منحصر به فردی دارند و برای اهداف مختلف استفاده می شود. در ادامه با کاربردها و انواع نبشی آشنا می شوید.

 

کاربردهای مختلف نبشی ها

 

 

تقویت - هرچه نبشی فلزی بزرگتر باشد، فشار و وزن بیشتری می تواند تحمل کند. هنگامی که نبشی ها به گوشه ای از هر چیزی که ساخته می شوند جوش و پیچ می خورند، توانایی آن ها را برای تحمل استرس افزایش می دهد و طول عمر آن ها را افزایش می دهد.

 

تکیه گاه - کاربرد معمول نبشی‌های فلزی، استفاده از آن‌ها به عنوان یک پایه ی تکیه گاه برای ساخت تاقچه است که معمولا به دیوار در زاویه عمودی متصل می شود. نبشی های آهنی در لولاها و در نگه داشتن اجزای مختلف در جای مناسب استفاده می شوند.

 

چارچوب - نبشی‌های فلزی تقریبا جزء اصلی پروژه‌های ساخت و ساز هستند. نبشی های فولادی از ساختمان ها تا ماشین آلات کارخانجات تا تخت ها یک چارچوب قوی فراهم می کند.

 

تزئینات - نبشی‌های فولادی همیشه در ساخت و ساز پنهان نیستند  آنها گاه برای تزئینات در لبه های مبلمان و در داخل ساختمان‌هایی که راهرو دارند، بالای پیشخوان و کف زمین استفاده می شوند.

 

سازه های فلزی – از کاربردهای معمول نبشی، استفاده از آن ها در اتصال سازه های مختلف فلزی و فولادی به یکدیگر می باشد.

 

 

انواع نبشی

 

 

نبشی هایی که ساخته می شوند به دلیل کاربردهای متفاوت در انواع مختلف هم ساخته می شوند. نبشی فولادی ضد زنگ304، نبشی فولادی ضد زنگ 316L، نبشی فولادیA36 و نبشی فولادی گالوانیزه از انواع مختلف این نبشی هستند.

 

 

نبشی فولادی ضد زنگ 304

 

 

نبشی ضد زنگ 304 / 304L، یک ورق گرم ضد زنگ با گوشه های داخلی گرد است این نوع نبشی برای تمامی کاربردهای ساختمانی که به استحکام و مقاومت در برابر خوردگی بیشتری نیاز دارند ایده آل است نبشی ضد زنگ 304 دارای یک ساختار بادوام و دانه ای است که این ویژگی ها به نبشی ها این امکان را می دهد که به طور گسترده ای برای همه نوع پروژه های تولید که در معرض عناصر شیمیایی، اسیدی، آب شیرین و محیط آب شور است استفاده شود.

 

 

نبشی فولادی ضد زنگ 316L

 

 

نبشی فولادی ضد زنگ 316 یک نبشی آستنیتی حاوی کروم و نیکل است که حاوی مقداری نیز مولیبدن است که این عنصر مقاومت دربرابر خوردگی  را بالا می برد و همچنین مقاومت در دمای بالا را در مقایسه با فولاد ضد زنگ 304 افزایش می دهد. نبشی ضد زنگ 316 به طور ایده آل برای مقاومت در برابر خوردگی در برابر طیف وسیعی از خورنده های شیمیایی و اسیدی و کاربردهای محیطی دریایی مناسب است. استفاده های معمول از فولاد ضد زنگ 316 شامل تولید مواد غذایی، تجهیزات دارویی، قطعات کوره، مبدل های حرارتی، شیرها و پمپ ها، تجهیزات شیمیایی و قطعات برای استفاده در دریاها است.

 

 

نبشی فولادی  A36

 

 

 

A36نبشی فولادی یکی از محبوب ترین شکل های ورق گرم فولاد با کربن کم است که در پروژه های تولید، ساخت و تعمیر مورد استفاده قرار می گیرد. نبشی فولادی از تریلر تا اتاق بار کامیون، ماشین آلات کشاورزی تا تجهیزات ساخت و ساز، هزاران کاربرد دارد. شکل نبشی ( زاویه ی 90 درجه ای)، قدرت و استحکام هر پروژه را نسبت به سایر شکل ها و انواع فلزبا قیمت پایین تر افزایش می دهد.

 

 

نبشی فولادی گالوانیزه

 

 

نبشی فولادی گالوانیزه، یک نبشی فولادی A36 نورد گرم است که در فرآیند گالوانیزه غنی از روی گرم است. نبشی فولادی گالوانیزه برای تمامی ساخت و سازهای عمومی و تعمیرات که در آن استحکام و مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی مورد نیاز است، ایده آل می باشد.

 

 

نبشی آلومینیومی –T66061

 

نبشی آلومینیومی –T66061، آلومینیومی، یک محصول آلومینیومی اکسترود شده با گوشه های داخلی گرد است که برای تمام کاربردهای ساختمانی که در آن به استحکام بیشتری نیاز است، طراحی شده است. نبشی آلومینیومی 6061 به طور گسترده برای همه نوع پروژه های تولیدی که وزن سبک و مقاومت در برابر خوردگی مساله ی مهمی است، مانند چارچوب، تکیه گاه ها، تریلر، اتاق کامیون و غیره استفاده می شود.

 

نبشی آلومینیومی 6063

 

نبشی آلومینیومی 6063، یک محصول آلومینیومی اکسترود شده با گوشه ی داخلی و خارجی تیز و راست است که این شکل از نبشی آن را برای بسیاری از برنامه های تزیینی ایده آل می کند. نبشی آلومینیومی 6063 به طور گسترده ای برای تمام انواع پروژه های ساخت که در آن مقاومت و مقاومت در برابر خوردگی بسیار مهم است، مانند چارچوب و معماری تزیینی داخلی و خارجی و تکیه گاه ها، استفاده می شود.

 

 

 

تهیه شده در گروه فولاد ایرانیان

 

Top
لوگو ساماندهی