نبشی ها و کاربرد های آن


1398/10/28نبشی چیست؟

نبشی از انواع مقاطع فولادی است که دارای دو ضلع و یک زاویه میباشد. نبشی برای تحمل بار سازه مورد استفاده قرار میگیرد. نبشی‌ فولادی  و ضد زنگ انواع مختلفی دارد که هرکدام از آن ها ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. این نبشی‌ها برای اهداف مختلف استفاده می شود. در ادامه با کاربردها و انواع نبشی آشنا می شوید.

 

کاربردهای مختلف نبشی ها

تقویت - هرچه نبشی فلزی بزرگتر باشد، فشار و وزن بیشتری را تحمل می‌کند. هنگامی که نبشی‌ها به گوشه ای جوش یا پیچ می خورند، توانایی سازه را برای تحمل استرس افزایش داده و طول عمر آن را بیشتر میکند.

تکیه گاه - رایج‌ترین کاربرد نبشی‌ فلزی، استفاده از آن‌ها به عنوان یک تکیه گاه برای ساخت تاقچه است. در این صورت نبشی معمولا به دیوار در زاویه عمودی متصل می شود. نبشی آهنی در لولاها و در نگه داشتن اجزای مختلف در جای مناسب استفاده می شوند.

چارچوب - نبشی‌های فلزی تقریبا جزء اصلی پروژه‌های ساخت و ساز هستند. نبشی فولادی برای ساختمان‌ها و تجهیزات کارخانجات و تخت‌ها یک چارچوب قوی فراهم می کند.

تزئینات - نبشی‌های فولادی همیشه در ساخت و ساز پنهان نیستند. آنها برای تزئینات در لبه های مبلمان، در داخل ساختمان‌هایی که راهرو دارند، بالای پیشخوان و کف زمین استفاده می شوند.

سازه های فلزی از دیگر کاربردهای نبشی، به استفاده از آن‌ها در اتصال سازه‌های مختلف فلزی و فولادی به یکدیگر می‌توان اشاره کرد.

انواع نبشی

نبشی‌هایی که ساخته می‌شوند به دلیل کاربردهای متفاوت در انواع مختلف هم ساخته می شوند. نبشی فولادی ضد زنگ304، نبشی فولادی ضد زنگ 316L، نبشی فولادیA36 و نبشی فولادی گالوانیزه از انواع مختلف این نبشی هستند.

 

نبشی فولادی ضد زنگ 304

نبشی ضد زنگ 304 / 304L، یک ورق گرم ضد زنگ با گوشه های داخلی گرد است. این نوع نبشی برای تمامی کاربردهای ساختمانی که به استحکام و مقاومت در برابر خوردگی بیشتری نیاز دارند ایده آل است. نبشی ضد زنگ 304 دارای یک ساختار بادوام و دانه ای است. این ویژگی ها به نبشی این امکان را می دهد که به طور گسترده برای همه نوع پروژه های تولید که در معرض عناصر شیمیایی، اسیدی، آب شیرین و محیط آب شور است استفاده شود.

 

ناودانی ضد زنگ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نبشی فولادی ضد زنگ 316L

نبشی فولادی ضد زنگ 316 یک نبشی آستنیتی حاوی کروم و نیکل است که حاوی مقداری نیز مولیبدن است. این عنصر مقاومت دربرابر خوردگی  را بالا برده و مقاومت در دمای بالا را در مقایسه با فولاد ضد زنگ 304 افزایش می دهد. نبشی ضد زنگ 316 به طور ایده آل برای مقاومت در برابر خوردگی در برابر طیف وسیعی از خورنده های شیمیایی و اسیدی و کاربردهای محیطی دریایی مناسب است. کاربرد نبشی ضد زنگ گرید 316 شامل تولید مواد غذایی، تجهیزات دارویی، قطعات کوره، مبدل های حرارتی، شیرها و پمپ ها، تجهیزات شیمیایی و قطعات برای استفاده در دریاها است.

 

نبشی فولادی  A36

نبشی فولادی A36 یکی از محبوب ترین شکل‌های ورق گرم  با کربن کم است که در پروژه های تولید، ساخت و تعمیر مورد استفاده قرار می گیرد. نبشی فولادی از تریلر تا اتاق بار کامیون، ماشین آلات کشاورزی تا تجهیزات ساخت و ساز، هزاران کاربرد دارد. شکل نبشی ( زاویه 90 درجه ای)، نسبت به سایر شکل ها و انواع فلز، با قیمت پایین تر، قدرت و استحکام هر پروژه را افزایش می دهد.

 

نبشی فولادی گالوانیزه

نبشی فولادی گالوانیزه، از فولاد گرید A36  در فرآیند گالوانیزاسیون از طریق حمام  روی مذاب ساخته میشود. نبشی فولادی گالوانیزه برای مواردی که در آن استحکام و مقاومت در برابر خوردگی مورد نیاز است، ایده آل می باشد.

همانطور که میدانید فولاد ایرانیان تامین کننده انواع نبشی های فولادی ، استیل و گالوانیزه میباشد در صورت نیار به دریافت قیمت نبشی با ما در تماس باشید.

نبشی آلومینیومی –T66061

نبشی آلومینیومی –T66061، یک محصول آلومینیومی اکسترود شده با گوشه های داخلی گرد است. کاربرد نبشی آلومینیومی 6061  در موارد ساختمانی که در آن به استحکام بیشتری نیاز است، طراحی شده است. این نوع نبشی برای همه پروژه‌های تولیدی که وزن سبک و مقاومت در برابر خوردگی مساله ی مهمی است، مانند چارچوب، تکیه گاه ها، تریلر، اتاق کامیون و غیره استفاده می شود.

 

نبشی آلومینیومی 6063

نبشی آلومینیومی 6063 ، یک محصول آلومینیومی اکسترود شده با گوشه ی داخلی و خارجی تیزاست. این شکل نبشی، آن را برای بسیاری از برنامه های تزیینی ایده آل می کند. نبشی آلومینیومی 6063 به طور گسترده ای برای تمام انواع پروژه های ساخت که در آن استحکام و مقاومت در برابر خوردگی بسیار مهم است، استفاده میشود. در واقع کاربرد نبشی آلومینیومی 6063 در چارچوب و معماری تزیینی داخلی و خارجی و تکیه گاه ها است.

 

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای فولاد ایرانیان

Top