آلومینیوم استیل


1398/12/5آلومینیوم چیست؟

فولاد آلومینیومی فولادی است که از دو طرف با آلومینیوم آلیاژ سیلیکون پوشیده شده است این فرایند یک پیوند متالورژیکی بین ورق فولادی و پوشش آلومینیومی  است که آن را با ترکیب منحصر به فرد خواص فولادی یا آلومینیوم به تنهایی تضمین می کند فولاد آلومینیوم رفتار بهتری در برابر خوردگی را نشان می دهد و خواص مواد پایه ای آن  را برای بیش از 800 درجه سانتیگراد (1،470 درجه فارنهایت) نگه می دارد. به عنوان مثال، معمولا برای مبدل های حرارتی در کوره های مسکونی، واحد های HVAC پشت بام های تجاری، کوره ها استفاده می شود این فولاد برای گرم کردن متر یال های مختلف بسیار مفید است زیرا گرما را سریعتر از سایر فولاد ها انتقال می دهد.

 

انواع آلومینیوم ها

نوع اول با لایه نازک از آلیاژ آلومینیوم / سیلیکون که حاوی 5٪ تا 11٪ سیلیکون است،تا چسبندگی آن را تضمین کند این دردرجه اول برای کاربردهای مقاوم در برابر حرارت و برای کاربردهای که در آن مقاومت در برابر خوردگی و گرما درگیر است استفاده می شود فولاد آلومینیوم می تواند با دمای 550 درجه سانتی گراد (1،022 درجه فارنهایت) با تقریبا هیچ تغییری در مواد پایه اولیه مقاومت کند اما با توجه به محتوای سیلیکونی، نقطه سیاه در آن پدید می آیند نوع 1 نیز معمولا در محصولات صنعتی  مثل نبشی و ناودانی آلومینیومی  یافت می شود.

 

 

نوع دوم پوشیده شده از آلومینیوم بسیار خالص که به طور عمده برای مواقعی استفاده میگردد که نیاز به مقاومت در برابرخوردگی اتمسفر دارد که بیشتر در سقف ها و مخازن ها استفاده میشود.

 

 

خواص آلومینیوم

ساختار پایه فولاد آلومینیوم یک لایه آلومینیوم اکسید بیرونی است، که در واقع از فولاد یا هسته درونی آن محافظت میکندهر دو نوع 1 و نوع 2 ویژگی های می دهند فولاد آلومینیوم تا دمای 802 درجه سانتیگراد (1548 درجه فارنهایت) تا 80 درصد از حرارت مورد نظر بر روی آن را نشان می دهد. فولاد آلومینیوم توانایی حفظ قدرت خود را در دمای تا 677 درجه سانتی گراد (1،251 درجه فارنهایت) دارد. اگر چه فولاد ضد زنگ قوی تر از دو است، فولاد آلومینیوم دارای سطح الکترواستاتیک بیشتری است و بنابراین می تواند گرما را بهتر نماید ,فولاد آلومینیومی به دلیل لایه های نازک آلومینیوم و سیلیکون مقاوم به خوردگی بسیار بالا است که فولاد زیرین را از اکسیداسیون مصون نگه می دارد.

 

 

پردازش

فولاد آلومینیوم را می توان با استفاده از فرآیندهای مختلف، پوشش، گالوانیزه گرم ، پوشش گالوانیکی، فلزکاری و calorizing m ساخت، اما مؤثرترین فرآیند گالوانیزه گرم است , فرایند غوطه ور شدن گرم با تمیز کردن فولاد شروع می شود و سپس فولاد را در یک حمام Al-11٪ Si در دمای 988K قرار می دهد  و سپس آن را خشک می شود آلومینیوم به استیل  نفوذ کرده  ، لایه ای بین لایه ای بالاتر از لایه پایه فولادی ایجاد می کند. اما زیر پوشش آلومینیومی خارجی است. پوشش آلومینیوم برای محافظت از فولاد درونی از خوردگی و انتشار بیشتر آلومینیوم اکسید شده است سیلیکون به حمام گرم آلومینیوم اضافه می شود تا یک لایه نازک آلومینیومی روی فولاد ایجاد شود فرایند غوطه ور شدن گرم ارزان تر و موثر تر برای تولید فولاد آلومینیوم نسبت به هر فرآیند دیگر است.

 

استفاده آلومینیوم در صنعت

فولاد آلومینیوم برای ارائه دوام ساختاری بیشتر و مقاومت بالا در محیط های بسیار خورنده ایجاد شده است فولاد آلومینیوم مقاومت فولاد آلیاژی را حفظ می کند، اما با کمترین هزینه ممکن این امر صورت میگیرد.

 

 

برای تهیه ورق های آلومینیوم و دریافت مشاوره با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید.

Top
لوگو ساماندهی