انواع نبشی


1398/10/21نبشی فولادی


نبشی فولادی اصلی‌ترین نوع فولاد رول  است که با خم کردن یک تکه از فولاد تشکیل می شوند.
نبشی توسط فولاد کربن نورد گرم یا فولاد آلیاژی با استحکام بالا تولید می شود. این قطعه سطح مقطع L شکل، و زاویه 90 درجه با دو بال برابر و یا حتی نا برابر دارد. نبشی‌ها در ابعاد مختلف و متناسب با نیاز شما دربازار وجود دارد.

 

انواع نبشی

 

نبشی از لحاظ تولید به دو دسته نبشی فابریک و نبشی پرسی دسته بندی می شود. نبشی پرسی توسط خم کردن ورق تولید می شود یعنی ماهیت اولیه این نبشی ها از ورق فولادی گرفته می شود. درحالی که نبشی فابریک در حین پروسه تولید ، به شکل نبشی از خط تولید خارج می شود.

 

دسته دوم طبقه بندی نبشی ها، از لحاظ شکل ظاهری می باشد. این مقاطع فولادی به دو دسته نبشی بال مساوی و نبشی بال نامساوی دسته بندی می شود.

 

 

نحوه نامگذاری نبشی ها

 

نبشی به دو مشخصه نامگذاری می شوند : 1- طول بال ها    2-ضخامت بال ها . به عنوان مثال نبشی 40*40*4 نشان دهنده این است که طول بال های نبشی 40 میلیمتر و ضخامت بال های آن 4 میلیمتر می باشد.

 

محاسبه وزن نبشی

 

برای خرید نبشی، اطلاع از نحوه محاسبه وزن آن، کمک شایانی به شما می‎کند تا از پرداخت هزینه‌های بسیار در امان باشید. فولاد ایرانیان با دراختیار گذاشتن تمامی اطلاعات درباره نحوه محاسبه قیمت نبشی و وزن آن از گذشته در خدمت مشتریان بوده است.

2* اندازه بال نبشی*طول نبشی*ضخامت نبشی*7850

 

 

* لازم به ذکر است واحد اندازه گیری ضخامت ، اندازه بال و طول نبشی برحسب متر می باشد و حاصل این فرمول وزن نبشی بر حسب کیلو گرم می دهد.

 

 کاربرد نبشی

 

نبشی فولادی، آلومینیومی و ضد زنگ برای اهداف مختلفی استفاده می شود:


تقویت - هرچه نبشی فلزی بزرگتر باشد ، استرس و وزن بیشتری نیز تحمل می کند. هنگامی که نبشی به گوشه هرسازه ای متصل یا جوش داده شود ، توانایی تحمل فشار و طول عمر آن افزایش می‌یابد.

 

چارچوب - این مقاطع  یک جزء اساسی تقریباً در هر پروژه ساختمانی است. از ساختمانها گرفته تا ماشین آلات کارخانه تا تختخواب ، از نبشی فولادی برای تهیه یک چارچوب قوی استفاده می شود.


تزیینی- نبشی فولادی همیشه در سازه  مخفی نیست. بعضی اوقات از آنها به عنوان تزیینات در لبه‌های مبلمان و در ساخت و سازهای داخلی از قبیل درها و کف استفاده می شود.

 

تکیه گاه سازه- پل ها ، انبارها ، قفسه‌ها ، برج های کابل ، دکل برق ، دکل ارتباطات، تجهیزات و غیره
زندگی روزمره- قاب تختخواب ، صندلی ، نیمکت ، نرده ، قاب هایی برای نگهداری تهویه هوا، میزها و غیره.

 

 

 

تهیه شده در گروه فولاد ایرانیان

Top
لوگو ساماندهی