فهرست موضوعات:

انواع گریدهای فولاد مورد استفاده در ساخت بویلر

طول عمر بویلر

خبر قبلخبر بعد

گریدهای استفاده شده در ساخت بویلر

بویلر صنعتی یا دیگ بخار، یکی از مهمترین قطعات در تجهیزات کارخانه ها و تاسیسات است. این تجهیزات در طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی که نیاز به بخار، گرما یا آب گرم دارند، استفاده می شود. از آنجا که بویلر در تماس با آب و حرارت است، در ساخت آن باید از فلزی استفاده شود که در برابر حرارت و خوردگی مقاوم باشد. فولاد مورد استفاده در بویلرها، فولادی است که در صنایع مختلف مانند ساخت دیگ‌ها و مخازن تحت فشار استفاده می‌شود. از این فولاد برای ساخت انواع کشتی‌ها به دلیل مقاومت بالا در برابر فشارهای زیاد استفاده می شود.

 

فولادها آلیاژی از آهن و کربن هستند که معمولاً با یک یا چند عنصر به آلیاژ افزوده می‌شوند تا برخی از خواص مواد (استحکام، مقاومت در دمای بالا، اکسیداسیون یا مقاومت در برابر خوردگی) را بهبود بخشند. طبق تعریف، فولادها حاوی حداقل 50٪ آهن هستند. در سازه‌های قابل جوشکاری، دیگ بخار و مخزن‌های تحت فشار، میزان کربن به کمتر از 35/0٪ محدود می‌شود. بنابراین، تقریباً تمام مواد مورد استفاده در ساخت و تعمیر قطعات بویلرها در این طبقه بندی قرار می گیرند.

 

steel in boilers

 

انواع مختلف فولاد، به دلیل قیمت ارزان، شکل‌پذیری و جوشکاری راحت و در محدوده وسیع، مقاومت در برابراکسیداسیون و خوردگی، سالیان طولانی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

انواع گریدهای فولاد مورد استفاده در ساخت بویلر

فولادASTM A387  گرید 5

فولاد A387 گرید 5 کلاس 2- ورق فولادی آلیاژی کروم-مولیبدن با کیفیت بالا، به دلیل داشتن خواص عالی در برابر حرارت و ضد‌خوردگی برای استفاده در مخازن تحت فشار و بویلرهای صنعتی بسیار مناسب است. این فولاد یک مخزن تحت فشار مایع مایع از آلیاژ منیزیم-کروم است که برای استفاده در دیگ‌های بخار، مخازن فشار و مبدل‌های حرارتی در دماهای بالا طراحی شده است.

این فولاد در صنعت نفت و گاز و صنعت برق که مایعات و گازهای داغ اغلب بین ماژول‌های مختلف پردازش منتقل می‌شوند کاربردهای گسترده‌ای پیدا کرده است.

 

فولادASTM A387  گرید 11

این گرید از فولاد مطابق استاندارد ASTM / ASME A387 از دسته فولاد مولیبدن-کروم است. کروم و مولیبدن عناصر آلیاژی هستند که در برابر گرما و خوردگی مقاوم می‌باشند. در نتیجه این آلیاژ برای استفاده در دیگ‌های بخار، برای عملیات با درجه حرارت‌های بالا و مخازن تحت فشار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 فولادASTM A387  گرید 12

این آلیاژ یک صفحه فولادی دیگ بخار با استانداردهای ASTM / ASME Standard A387 / A387M است. این فولاد برای استفاده در مخازن تحت فشار و مبدل‌های حرارتی در جایی که درجه حرارت بالا باشد، طراحی شده است. افزودن کروم و مولیبدن در ساخت فولاد این صفحات را برای استفاده در دماهای بالا مناسب کرده و در عین حال خاصیت مقاوم در برابر خوردگی را نیز به آنها می‌بخشد. صفحات مولیبدن- کروم در خانواده A387، اغلب به اندازه فولادهای ضد زنگ در برابر خوردگی مقاوم نیستند و اغلب در مناطق کم‌خطر جایگزینی مقرون به صرفه به شمار می‌آیند.

 

فولادASTM A387  گرید 22

 A387 گرید 22 کلاس 2 یک صفحه فولادی کرومی- مولیبدنی مطابق استاندارد ASME / ASTM A387 / A387M است. این فولاد آلیاژی در طیف گسترده‌ای از کاربردها همچون دیگ بخار، مبدل حرارتی یا مخازن فشار در دماهای بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

فولادASTM A516  گرید 60

این فولاد یک صفحه دیگ بخار ASTM A516 / A516M است. این استاندارد ASME / ASTM برای صفحه فولادی دیگ بخار مورد استفاده در دماهای پایین و متوسط ​​است. این صفحات فولادی در هنگام نگه داشتن مایعات در دمای پایین یا گازهای تحت فشار، سخت باقی می‌مانند. مقدار قابل توجهی از صفحات دیگ بخار با کیفیت در ساخت تجهیزات صنعت نفت و گاز استفاده می‌شوند. برخی از آن‌ها همچنین برای مخازن تحت فشار و نصب ماژول‌های موجود در سیستم عامل‌های تولیدی و پالایشگاه‌ها استفاده می‌شوند.

 

فولادASTM A516  گرید 70

این فولاد یکی از محبوب‌ترین فولادها برای ساخت دیگ بخار، مخازن تحت فشار و مبدل‌های حرارتی است. برای کاربرد در دماهای پایین بسیار عالی است و نتایج خوبی در تست‌های چقرمگی نشان می‌دهند.

 

طول عمر بویلر

طول عمر بویلر به میزان زیادی به نوع آن بستگی دارد. میانگین عمر یک بویلر گازی سنتی، در صورتی که به خوبی از آن محافظت شود و در هنگام بروز مشکل سالانه تعمیر شود، بین 10 تا 15 سال است. سایر دیگ‌های بخار مانند وسایل برقی بین 8 تا 10 سال دوام خواهند داشت.

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای فولاد ایرانیان

برو به اول متن
دیدگاه کاربران
(۰دیدگاه)ارسال دیدگاه
    دیدگاه شما چیست؟ برای ما بنویسید
    آیا این موضوع را به دیگران پیشنهاد می دهید؟