فهرست موضوعات:

جرقه‌های افزایش قیمت مقاطع فولادی

خبر قبلخبر بعد

افزایش قیمت مقاطع فولادی

جرقه‌های افزایش قیمت مقاطع فولادی

بازار بورس کالا در روزهای ابتدایی هفته دوم مرداد ماه 98، همانند روزهای قبل شاهد رکود و عدم تقاضا بود. روزهای شنبه و یکشنبه سبدهای میلگرد سیما فولاد جهان، پرشین فولاد آریا و آهن و فولاد بافق عرضه شد. قیمت پایه پیشنهادی برای این سبدها 37077 ریال ثبت و به دلیل عدم جذابیت قیمت میلگرد و تیرآهن برای خریدار همراه بود که در نهایت با عدم تقاضا و معامله روبرو شد.

 

روز دوشنبه هم سبدهای میلگرد و تیرآهن از تولیدکنندگان مختلف در تابلوی معاملات ثبت شد. تفاوتی که روز دوشنبه با روزهای آغازی هفته داشت، انجام معاملات در محدوده قیمت پایه بود. طبق آمار منتشر شده توسط کارگزاری‌ها، سبدهای میلگرد فولاد آذربایجان با قیمت میانگین پایانی  37720 ریال، فولاد خراسان 37100 ریال، فولاد کاوه اروند 37077 ریال، صنایع فولاد کاوه تیکمه داش 37371 ریال و تیرآهن سنگین ذوب آهن 40151 ریال معامله شد. لازم است اشاره کنیم که سبد میلگرد نورد فولاد صنعتی . ساختمانی یزد بازهم به دلیل به حدنصاب نرسیدن تقاضا از تابلوی معاملات حذف شد.

 

روز چهارشنبه شاهد تغییری در کالاهای ارائه شده و تغییر قیمت در مقاطع فولادی نسبت به روزها و هفته های اخیر بودیم. بعد از گذشت دوهفته، شمش فولادی در روز چهارشنبه عرضه شد.

شمش های بلوم با قیمت پایه 32694 ریال و توسط شرکت های فولاد خزر، کاوه جنوب کیش، فولاد خراسان، ذوب آهن اصفهان و فولاد خوزستان عرضه شد. که در نهایت در محدوده 35004 تا 36132 ریال    معامله گردید. در ساعات پایانی معاملات، سبدهای تیرآهن متوسط و میلگرد ذوب آهن اصفهان با تقاضای بسیار زیادی نسبت به روزهای قبل و چیزی در حدود 40000 تن همراه بود.

 

قیمت پایه پیشنهادی برای این سبدها و با توجه به قیمت شمش معامله شده در هفته های قبل، 37077 ریال اعلام شده بود. سبد میلگرد این شرکت با قیمت میانگین پایانی 37426 ریال و قیمت تیرآهن نیز با میانگین پایانی 38379 ریال معامله شد.

 

جرقه رشد قیمت مقاطع فولادی در این روز و با توجه به افزایش قیمت میلگرد و تیرآهن در بازار بورس کالا اتفاق افتاد. تاثیری که این معاملات بر بازار مقاطع داشت، چیزی در حدود 30 تا 50 تومان افزایش در قیمت میلگرد بود. اما این افزایش ادامه دارد نبود و روز پنجشنبه در بعضی مبادی کاهش قیمت مشاهده شد.

 

فعالان حوزه فولاد معتقدند اتفاقی که برای مقاطع فولادی در حال رخ دادن است، این صنعت را به سمت نابودی میکشاند. اینکه مسئولان چه تدابیری برای این شرایط فولاد اتخاذ خواهند کرد، سوالی است که برای همه افراد مرتبط با این صنعت پیش می آید.

برو به اول متن
دیدگاه کاربران
(۰دیدگاه)ارسال دیدگاه
    دیدگاه شما چیست؟ برای ما بنویسید
    آیا این موضوع را به دیگران پیشنهاد می دهید؟