فهرست موضوعات:
خبر قبلخبر بعدبازار فولاد در دومین هفته اسفند

بازار فولاد در دومین هفته اسفند

بازار فولادی در سه ماهه ی پایان سال گذشته دچار التهاب و نوسانات قیمتی شدیدی بود. اما در هفته ی جاری (هفته دوم اسفندماه 97 ) و در روزهای پایانی سال از التهابات این بازار کاسته شد و بازار فولاد شاهد روزهای آرامی بود. در پنجمین روز از این هفته شمش و مقاطع فولاد همچنان با‌ثبات نرخ از سوی مبادی در بازار غیر‌رسمی اعلام شد که در برخی از محصولات روند تغییر قیمت، کاهشی بود.

نوسانات قیمت میلگرد

 

 با توجه به نرخ های اعلام شده از سوی شرکت های فعال در حوزه تولید محصولات فولادی، قیمت میلگرد، روز پنجشنبه در بعضی از کارخانجات از جمله فولاد آناهیتا و فولاد نورد گیلان نسبت به روز گذشته کاهش یافته و در بعضی از کارخانجات ثابت بوده است. لازم به ذکر است که از عواملی که در تغییر قیمت میلگرد تاثیر می گذارد می توان به محدودیت در حجم تقاضا و عرضه، افزایش میزان صادرات محصولات فولادی، نوسانات قیمت ارز و تغییر قیمت جهانی اشاره کرد. با توجه به کاهش قیمت ارز نسبت به هفته ی گذشته، تغییر قیمت میلگرد و ورود آن به کانال 4000 تومانی دیده می شود.

 

نوسانات قیمت پروفیل

پروفیل که در چند ماه گذشته جوی متشنج و هیجانی را در بازار شاهد بود در هفته ی گذشته جو آرام و نسبتا کاهشی را تجربه کرد. علی رغم افزایش قیمت شمش در بازار عرضه ی بورس کالا، قیمت محصولات فولادی از جمله پروفیل روند کاهشی را در پیش گرفت که به گفته فعالان اقتصادی این فاز جدید از تغییر قیمت ها به دلیل روند کاهشی قیمت ارز بوده است. البته گفته می شود به دلیل خرید محصولات فولادی با قیمت پایین در بورس کالا و قیمت بالای آن در معاملات بازار فولاد، جو حاکم بر فروشندگان هیجانی است و حتی بسیاری از آن ها به دنبال فروش پروفیل ها با قیمت های بسیار تعجب برانگیز هستند، شنیده ها حاکی از آن است که قیمت ثبت شده برای پروفیل در آخرین روز از این هفته کانال 5000 تومان می باشد.

 

نوسانات قیمت نبشی

قیمت نبشی و ناودانی هم همانند سایر محصولات فولادی روند کاهشی را به خود دید و قیمت آن از کانال 5000 تومان در هفته ی گذشته به کانال 4000 تومان در هفته ی اخیر رسید.

به علت کاهش قیمت ها، میزان تقاضا در بازار کاهش یافته و خرید و فروش چشمگیری در این بازار دیده نمی شود. البته باید منتظر ماند و دید در سال آینده این ثبات و یا حتی کاهش قیمت تا کجا ادامه دارد.

برو به اول متن
دیدگاه کاربران
(۰دیدگاه)ارسال دیدگاه
    دیدگاه شما چیست؟ برای ما بنویسید
    آیا این موضوع را به دیگران پیشنهاد می دهید؟