پروفیل و انواع آن


1399/6/17بررسی انواع قوطی و پروفیل

پروفیل‌ها به طور گسترده ای درساخت سازه و تجهیزات متنوع استفاده می شود.شکل مقطع آن مانند یک مستطیل تو خالی میباشد.قوطی ها معمولا در اندازه 6 و 12 متری و ابعاد های مختلف و ضخامت های متداول توسط کارخانه تولید قوطی و پروفیل از جمله کارخانه صدرا ،یاران، تهران شرق و دیگر تولید کننده های مطرح کشور تولید میشوند، البته شایان ذکر است که بقیه مقاطع فولادی مثل تیرآهن یا میلگرد نیز خود نوعی پروفیل هستند ولی در اینجا ما درباره قوطی و پروفیل صحبت خواهیم کرد. پروفیل فولادی و آلومینیومی به راحتی قابل جوش، برش، ماشینکاری و تغییر شکل می باشد. در مجموعه فولاد ایرانیان انواع پروفیل در بسیاری از طول ها در محدوده 2 تا 6 میلیمتر در دسترس است. اگر از کاربرد پروفیل هم اطلاعاتی ندارید، همکاران ما در این مجموعه به شما کمک خواهند کرد.

 

انواع پروفیل

انواع پروفیل بسته به جنس و شکل سطح مقطع دسته بندی می‌شود.پروفیل ها را میتوان به دسته های زیر طبقه بندی کرد:

1- پروفیل ساختمانی

2- پروفیل کامپوزیتی

3- پروفیل آلومینیومی

4- پروفیل گالوانیزه

و پروفیل استیل

اگر قصد خرید قوطی و پروفیل دارید، باید بدانید که این مقطع فولادی در سطح مقطع مستطیلی، مربعی و دایره ای تولید میشود. همچنین پروفیل در جنسهای مختلف، آلومینیومی، گالوانیزه ضدزنگ و فولاد کربن ساخته میشود.

 

پروفیل گالوانیزه و مستطیلی

پروفیل فولادی مربعی و مستطیلی گالوانیزه ، دارای گرید A500 است. این پروفیل در فرآیند گالوانیزاسیون گرم با روی غنی شده است. پروفیل گالوانیزه برای حفاظت از زنگ زدگی تا 30 سال، یک جایگزین ارزان قیمت برای فولاد ضدزنگ است. البته مقاومت پروفیل با پوشش سخت و با دوام هم حفظ می شود. پروفیل گالوانیزه با روش های معمولی که برای فولاد های متداول استفاده می شود برش، ماشینکاری و یا جوش داده می‌شود. هنگامی که این پروفیل گرم می‌شود برای جلوگیری از استنشاق بخار ها، باید از تهویه مناسب استفاده شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مجموعه فولاد ایرانیان پروفیل های بسیاری در ابعاد دلخواه شما، در اختیار دارد. این مقطع را با هر سایز و حجمی که نیاز دارید می توانید از این مجموعه دریافت کنید. برای استعلام قیمت پروفیل با کارشناسان مجموعه فولاد ایرانیان تماس بگیرید.

 

پروفیل استنلس استیل 304

پروفیل فولادی مربعی ضد زنگ 304 دارای گوشه های شعاعی در داخل و خارج و یک درز جوش داخلی است. بیشترین کاربرد پروفیل ضد زنگ زمانی است که استحکام بیشتر و مقاومت در برابر خوردگی مورد نیاز است.  پوشش سبک و با دوام آن در برابر عناصری مانند مواد شیمیایی، اسید، آب و آب نمک، مقاومت می کند. پروفیل استنلس استیل برای بسیاری از کاربردها مانند چارچوب، تکیه گاه ها و بست ها مناسب است.

 

پروفیل استنلس استیل 304 جلا داده شده

پروفیل استنلس استیل 304 مربعی جلا داده شده، نوعی از پروفیل استنلس استیل 304 است که در سطح خارجی آن از پوشش براق استفاده شده است. از این مقطع برای کارهای تزییناتی استفاده می شود. بر خلاف پروفیل استنلس استیل  استاندارد، پروفیل استنلس استیل جلا داده شده با مقاومت عالی در برابر خوردگی، برای پروژه های دریایی، طراحی معماری، رستوران ها، وسایل فروشگاه، دستگیره ها و ... ایده آل می‌باشد. این نوع پروفیل دقیقا مثل پروفیل استنلس استیل استاندارد، دارای گوشه ی داخلی و خارجی گرد و درز جوش داخلی است.

 

پروفیل  فولادی مربعی

پروفیل فولادی با گوشه های شعاعی داخلی و خارجی و درز جوش داخلی یک انتخاب اقتصادی برای بسیاری از پروژه های ساخت و ساز است. پروفیل مربعی دارای ساختاری جوش داده شده است که بسته به اندازه آن و ضخامت دیواره در انواع A513 یا A500 درجه B موجود است. هر دو درجه برای تمام برنامه های ساختمانی، ساخت وساز عمومی و تعمیرات ایده آل است. پروفیل مربعی به طور گسترده ای در تعمیر و نگهداری صنعتی و تجهیزات کشاورزی استفاده می شود .پروفیل مریع  به طور گسترده ای در تعمیر و نگهداری صنعتی، تجهیزات کشاورزی، تجهیزات حمل و نقل، تریلر کامیون، تریلر، قاب و غیره استفاده می شود.

شکل جعبه ای پروفیل موجب افزایش استحکام و سختی بیشتر نسبت به نبشی و ناودانی بیشتر می شود. این محصول فولادی با تجهیزات و دانش مناسب برای جوش، برش، فرم دهی و ماشینکاری آسان است. برای آشنایی بیشتر با ناودانی و انواع آن مقاله ناودانی چیست را مطالعه کنید. 

 

پروفیل آلومینیومی

پروفیل آلومینیومی، یک آلومینیوم اکسترود  شده است. این مقطع برای همه پروژه‌های ساخت که در آن وزن کم و مقاومت در برابر خوردگی مورد توجه است، همانند چارچوب، ستون های تکیه گاه، دروازه ها، نرده ها، دستگیره و غیره استفاده می شود. پروفیل مربعی آلومینیومی دارای گوشه های داخلی و خارجی مربعی شکل و بدون درز جوش است. در مقایسه ی دو پروفیل 6061-T6 و 6063-T52، پروفیل با گرید 6061 که محکم تر می باشد، نسبت به پروفیل 6063 شکل پذیرتر است. مجموعه ی متال ایرانیان صدها نمونه پروفیل آلومینیومی را برایتان فراهم میکند. این مقطع را در هر ابعادی که نیاز دارید می توانید از مرکز متال ایرانیان به صورت تلفنی خریداری کنید.

 

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای فولاد ایرانیان

Top