پروفیل و انواع آن


1398/10/24بررسی انواع قوطی و پروفیل

پروفیل‌ها به طور گسترده ای درساخت سازه و بسته به فلز، برای طیف وسیعی از اهداف دیگر استفاده می شود. پروفیل فولادی و آلومینیومی به راحتی قابل جوش، برش، و ماشینکاری و تغییر شکل می باشد. در مجموعه فولاد ایرانیان انواع پروفیل در بسیاری از طول ها در محدوده 2 تا 6 میلیمتر در دسترس است. اگر از کاربرد پروفیل هم اطلاعاتی ندارید، همکاران من در این مجموعه به شما کمک خواهند کرد.

 

انواع پروفیل

انواع پروفیل بسته به جنس و شکل سطح مقطع دسته بندی می‌شود. اگر قصد خرید پروفیل دارید، باید بدانید که این مقطع فولادی در سطح مقطع مستطیلی، مربعی و دایره ای تولید میشود. همچنین پروفیل در جنسهای مختلف، آلومینیومی، گالوانیزه ضدزنگ و فولاد کربن ساخته میشود.

پروفیل گالوانیزه و مستطیلی

پروفیل فولادی مربعی و مستطیلی گالوانیزه ، دارای گرید A500 است که در فرآیند گالوانیزاسیون گرم با روی غنی شده است. پروفیل گالوانیزه برای حفاظت از زنگ زدگی تا 30 سال، یک جایگزین ارزان قیمت برای فولاد ضدزنگ است. البته مقاومت پروفیل با پوشش سخت و با دوام هم حفظ می شود. پروفیل گالوانیزه می تواند با روش های معمولی که برای فولاد های متداول استفاده می شود برش، ماشینکاری و یا جوش داده شود. اما هنگامی که گرم می‌شود برای جلوگیری از استنشاق بخار ها، باید از تهویه مناسب استفاده شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مجموعه فولاد ایرانیان پروفیل های بسیاری در طول های دلخواه، در اختیار دارد. هر سایز و مقداری که شما برای  پروژه جوشکاری یا ساخت و ساز نیاز دارید می توانید از این مجموعه دریافت کنید. برای استعلام از قیمت پروفیل با کارشناسان مجموعه فولاد ایرانیان تماس بگیرید.

 

 

پروفیل استنلس استیل 304

پروفیل فولادی مربعی ضد زنگ 304 دارای گوشه های شعاعی در داخل و خارج و یک درز جوش داخلی است. بیشترین کاربرد پروفیل ضد زنگ زمانی است که استحکام بیشتر و مقاومت در برابر خوردگی مورد نیاز است.  پوشش سبک و با دوام آن در برابر عناصری مانند مواد شیمیایی، اسید، آب و آب نمک، مقاومت می کند. پروفیل مربعی استنلس استیل برای بسیاری از کاربردها مانند چارچوب، تکیه گاه ها و بست ها مناسب است.

 

پروفیل استنلس استیل 304 جلا داده شده

پروفیل استنلس استیل 304 مربعی جلا داده شده، نوعی از پروفیل استنلس استیل 304 است که در سطح خارجی آن از پوشش براق استفاده شده است که برای کارهای تزییناتی از آن استفاده می شود بر خلاف پروفیل های  ضد استنلس استیل  استاندارد، پروفیل استنلس استیل جلا داده شده با ظاهر پرداخت شده با مقاومت عالی در برابر خوردگی، برای پروژه های دریایی، طراحی معماری، رستوران ها، وسایل فروشگاه، دستگیره ها و ... ایده آل می‌باشد. این نوع پروفیل دقیقا مثل پروفیل استنلس استیل استاندارد، دارای گوشه ی داخلی و خارجی گرد و درز جوش داخلی است.

 

پروفیل  فولادی مربعی

پروفیل فولادی با گوشه های شعاعی داخلی و خارجی و درز جوش داخلی یک انتخاب اقتصادی برای بسیاری از پروژه های ساخت و ساز است. پروفیل مربعی دارای ساختاری جوش داده شده است که بسته به اندازه آن و ضخامت دیواره در انواع A513 یا A500 درجه B موجود است. هر دو درجه برای تمام برنامه های ساختمانی، ساخت وساز عمومی و تعمیرات ایده آل است. پروفیل مربعی به طور گسترده ای در تعمیر و نگهداری صنعتی و تجهیزات کشاورزی استفاده می شود .پروفیل مریع  به طور گسترده ای در تعمیر و نگهداری صنعتی، تجهیزات کشاورزی، تجهیزات حمل و نقل، تریلر کامیون، تریلر، قاب و غیره استفاده می شود. شکل جعبه ای پروفیل موجب افزایش استحکام و سختی بیشتر نسبت به نبشی و ناودانی بیشتر می شود. این محصول فولادی با تجهیزات و دانش مناسب برای جوش، برش، فرم دهی و ماشینکاری آسان است.

 

پروفیل آلومینیومی

پروفیل آلومینیومی، یک آلومینیوم اکسترود  شده است که به طور گسترده ای برای همه نوع پروژه های ساخت که در آن وزن کم و مقاومت در برابر خوردگی یک نگرانی اساسی است، همانند چارچوب، ستون های تکیه گاه، دروازه ها، نرده ها، دستگیره و غیره استفاده می شود. پروفیل مربعی آلومینیومی دارای گوشه های داخلی و خارجی مربعی شکل و بدون درز جوش است. در مقایسه ی دو پروفیل 6061-T6 و 6063-T52، پروفیل با گرید 6061 که محکم تر می باشد، نسبت به پروفیل 6063 شکل پذیرتر است. مجموعه ی متال ایرانیان صدها نمونه پروفیل آلومینیومی را که در هر سایز و اندازه ای که نیاز دارید و می توانید به صورت تلفنی خریداری کنید را برایتان فراهم می کند.

 

 

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای فولاد ایرانیان

Top
لوگو ساماندهی