شناخت انواع میلگرد


1398/11/5شناخت انواع میلگرد وبررسی خصوصیات آن ها

میلگردها از فلزات متنوع و با خصوصیات مختلف و کاربردهای معمول در ساخت و ساز برای اهداف گوناگون ساخته می شود. انواع میلگردهای آلیاژی، فولاد ضد زنگ و میل گردهای برنجی در مجموعه ی فولاد ایرانیان موجود می باشد. در ادامه با انواع متداول میلگرد فولادی آشنا می شوید.

 

میلگرد آلیاژی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

میلگرد فولادی - میلگرد تقویت کننده بتن

میلگرد فولادی به عنوان نوار تقویت کننده بتن شناخته میشود. از میلگرد برای تقویت بتن برای جلوگیری از ترک خوردگی استفاده می شود. میلگرد A615 کمک می کند تا بتن تنش و وزن را جذب کند

 

میلگرد آلیاژی4140

میلگرد آلیاژی 4140 یک آلیاژ متوسط کربن با کروم و مولیبدن است که دارای مقاومت بالا است. این میلگرد می تواند در دمای بالا مقاومت کند. میلگرد 4140 در ساخت شفت، محور، پیچ، چرخ دنده و میله های پیستون استفاده می شود.

 

میلگرد برنجی 360

زمانی که استحکام، مقاومت دربرابر خوردگی، هدایت الکتریکی و ویژگی های غیر انفجاری مهم می شود استفاده از میلگرد برنجی 360 توصیه می شود. میلگرد برنجی 360 به راحتی ماشین کاری شده و به علت شفافیتش هنگام جلا، در موارد تزیینی استفاده می شود. همچنین در اتصالات، فلزات دریایی، اتصال دهنده ها، ابزار و موارد دیگر استفاده می شود.


میلگرد نورد سرد C1018

میلگرد نورد سرد C1018، یک محصول فولادی نورد سرد با سطح صاف است. این میلگرد از فولاد با کربن کم ساخته شده و برای جوشکاری، برش، ماشینکاری و شکل گیری و خم شدن به خوبی کار می کند. این نوع میلگرد در ساخت شفت، میخ، محور، رول، سرسره ها، وسایل و غیره استفاده می شود.

 

میلگرد فولادی محکم 1045

میلگرد فولادی محکم 1045، یک میلگرد فولادی عالی برای استفاده های مختلف است. این میلگرد به دلیل خصوصیت متحدالمرکز بودن، سطح بدون نقص و استقامتش شناخته میشود. به دلیل این ویژگی ها، از این نوع میلگرد در ساخت محورها، شفت ها، میخ ها، پیچ ها، چرخ ها و سرسره ها استفاده می شود.

 

میلگرد فولادی A36(نورد گرم)

میلگرد فولادی HR (نورد گرم) با پوشش دانه ای است و به طور کلی در تولید، تعمیرات صنعتی، تجهیزات کشاورزی و ... به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع میلگرد به راحتی جوش و برش می خورد و شکل پذیری و ماشینکاری خوبی  دارد. میلگرد فولادی در چارچوب، بست، تکیه گاه، شفت، محور و غیره استفاده می شود.

برای دریافت قیمت میلگرد و یا خرید آن با شماره 42214-021 با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید .

 

 

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای فولاد ایرانیان

 

Top
لوگو ساماندهی