شناخت انواع میلگرد


1397/12/20شناخت انواع میلگرد وبررسی خصوصیات آن ها

 

 

میلگردها از فلزات متنوع و با خصوصیات مختلف و کاربردهای معمول در ساخت و ساز برای اهداف گوناگون ساخته می شود. انواع میلگرد های آلیاژی، فولاد ضد زنگ و میل گردهای برنجی در مجموعه ی فولاد ایرانیان موجود می باشد در ادامه با انواع متداول میلگرد فولادی آشنا می شوید.

 

میلگرد آلیاژی4140

 

 

میلگرد آلیاژی 4140 یک آلیاژ متوسط کربن با کروم و مولیبدن است که دارای مقاومت بالا است و می تواند در دمای بالا مقاومت کند. این نوع میلگرد در ساخت شفت، محور، پیچ، چرخ دنده و میله های پیستون استفاده می شود.

 

 

میلگرد برنجی 360

 

 

زمانی که استحکام، مقاومت خوردگی، هدایت الکتریکی و ویژگی های غیر انفجاری مهم می شود استفاده از میلگرد برنجی 360 توصیه می شود. میلگرد برنجی 360 آسان به راحتی ماشین کاری می شود و اغلب به صورت تزئینی به علت شفافیتش هنگام جلا استفاده می شود. همچنین در اتصالات، فلزات دریایی، اتصال دهنده ها، ابزار و موارد دیگر استفاده می شود.

 


میلگرد نورد سرد C1018

 

 

میلگرد نورد سرد C1018، یک محصول فولادی نورد سرد با سطح صاف است که از فولاد با کربن کم ساخته شده و برای جوشکاری، برش، ماشینکاری و شکل گیری و خم شدن سرد به خوبی کار می کند. این نوع میلگرد در ساخت شفت، میخ، محور، رول، سرسره ها، وسایل و غیره استفاده می شود.

 

 

میلگرد فولادی محکم 1045

 

 

میلگرد فولادی محکم 1045، یک میلگرد فولادی عالی است که به دلیل خصوصیت متحدالمرکز بودن، سطح بدون نقص و استقامتش شناخته شده است. به دلیل این ویژگی ها، از این نوع میلگرد در ساخت محورها، شفت ها، میخ ها، پیچ ها، چرخ ها و سرسره ها استفاده می شود.

 

 

میلگرد فولادی A36(نورد گرم)

 

 

میلگرد فولادی HR (نورد گرم) با پوشش دانه ای است و به طور کلی در تولید، تعمیرات صنعتی، تجهیزات کشاورزی و ... به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع میلگرد به راحتی جوش و برش می خورد و شکل پذیری و ماشینکاری خوبی  دارد. میلگرد فولادی در چارچوب، بست، تکیه گاه، شفت، محور و غیره استفاده می شود.

 

میلگرد فولادی - میلگرد تقویت کننده بتن

 

میلگرد فولادی از جمله نوار تقویت کننده بتن است که اغلب برای تقویت بتن به عنوان کمک برای جلوگیری از ترک خوردگی استفاده می شود. میلگرد A615 کمک می کند تا بتن تنش و وزن را جذب کند

 

 

برای دریافت قیمت میلگرد و یا خرید میلگرد با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید .

 

 

تهیه شده توسط : تیم تولید محتوای فولاد ایرانیان

 

Top
لوگو ساماندهی